SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), dijital pazarlama dünyasında sık sık kullanılan dü konsept. Ancak bu dü konsept mevzuya hakim olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online düzenışdoneş firmaları ve internetten satış yaratıcı e-ticaret siteleri derunin nazik olan bu dü konsept, yeni kitlelere yetişebilmek ve pazarda öne çıkabilmek namına önemlidir. Her dü konsept da web sitelerinin taharri motorlarındaki görünürlüğünü pozitifrmaya yardımcı olur, fakat aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu tasarmızda hengâm hengâm birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM kavramını bir zaman henüz açhava ve bu arada inceleyelim.

SEM: Taharri Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) ya da Türkçe olarak Taharri Motoru Pazarlaması, markaların taharri motorları üzerinde henüz görünür ve henüz ulaşılabilir olması derunin meydana getirilen çdüzenışmalara denir.

Taharri motoru reklamcılığı olarak da tanılamamlanan SEM, taharri motorlarında ücretli reklam havaı gerçekleştirilerek web sitelerinde yoğunluk peşışı nöbetlemlerinin hepsine denir. En popüler ve sık kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Bellik bilinirliğini ve marka kıymetini pozitifrmaya yönelik bir çdüzenışma olan SEM, alıcı kitlesini yükseltmek açısından da az çok önemlidir. Antrparantez SEM çdüzenışmaları ile trafiğinizi müdrike arttırma şansı yakalayabilirsiniz.

Taharri Motoru Optimizasyonu olarak da aşina SEO çdüzenışmaları ise SEM’in bilakis ücretsiz çdüzenışmalardır. SEM belli başlı bir bütçe derunin verilen reklamları kapsarken SEO çdüzenışmaları belli başlı anahtar kelimelerde lakırtııcı bir yükseliş elde geçirmek derunin meydana getirilen çdüzenışmalardır. Elkızı, bu içinlaştırmayı bir zaman henüz açhava.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çdüzenışmaları arasındaki nüans; fevkda da belirttiğimiz üzere SEM’in belirli bir ücret içinlığında, SEO’nun ise derunerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde binalabilmesidir. Yani SEO derunin en başta içeriği üretirken harcanan maliyet dışında başarım göstermesi derunin yeni bir ödeme binalmaz.

Bunun dışında bir önemli nüans da hızdır. SEM çdüzenışmalarında sonucu henüz hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi kısa süre içerisinde pozitifrabilirsiniz. Bunun bilakis SEO çdüzenışmaları ise uzun soluklu çdüzenışmalardır. SEO çdüzenışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri hamle hamle yapmalkaloriız.

Bu dü dijital pazarlama konseptı arasındaki bir öbür önemli nüans da doğallıktır. SEM çdüzenışmaları ücretli reklam çdüzenışmaları olduğu derunin doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Ancak SEO çdüzenışmalarında bu hesap farklıdır. SEO çdüzenışmaları henüz doğal uygulamaları kapsar ve sitenize henüz uzvi bir yoğunluk temizışı sağlamlar.

Bu dü konsept, derunerik itibarıyla da başkalık gösterir. SEO çdüzenışmalarındaki derunerikler kullanıcı deneyimini pozitifrmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. Yani henüz çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çdüzenışmalarında ise amaç henüz ticari olduğu derunin derunerikler SEO çdüzenışmalarındaki kabilinden olmayabilir.

Ancak bu demek bileğildir ki SEM derunerikleri kalitesizdir. Sadece dü konsept arasındaki derunerik konseptleri ve odaklar farklıdır. Antrparantez belirtmekte yarar var: Bu dü kavramdan biri diğerinden henüz çok ya da henüz üstün bileğildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve ihtiyaçlarına gereğince ikisinden bile faydalanılabilir.
Yazgımızın burada sonuna geliyoruz, fakat okumaya devam geçirmek istiyorsanız Pandemi Sürecinde Değişen Tüketici Davranışları: Dijital Tahavvülün Yükselişi tasarmıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://mekanikasinmasi.name.tr/ https://askacisi.name.tr/ https://tropikalmeyveler.name.tr/ https://egitici.name.tr/ https://kartalmarangoz.name.tr/ IQos Heets
Puro Satın Al puff bar satın al
takipci satin al