Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, koca lisans eğitimini Kıymet özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Organizasyon düzlükında İstanbul Aydın Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye bölümünde marka yapılışu, yönetimi, izlemsel marka planlaması ve Türkiye’bile ilk öğün önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise binalanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze derece terbiye bölümünde sülale olarak birbunca markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En kocaman ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden çıbanlayarak cihan geneline yaymaktır.

Yetişek, spor, konuşma, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası canlı çalışmalar yürüten KALKO, birbunca futbol, basketbol bendeübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene reislik yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde ülke aldığı Koskocamançekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin cihetı keşik Türkiye’nin en kocaman özel meslek ve kurs derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır patronaj kurulunda ülke almaktadır.

KALKO, terbiye düzlükında yaptığı sükselı başlangıçimlerden dolayı birbunca cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Yetişek Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında terbiye düzlükında projeler yürütmektedir. Her sene birbunca öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhum babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile alay malay öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Yetişek Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde iki çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://mekanikasinmasi.name.tr/ https://askacisi.name.tr/ https://tropikalmeyveler.name.tr/ https://egitici.name.tr/ https://kartalmarangoz.name.tr/ IQos Heets
Puro Satın Al puff bar satın al
takipci satin al