Chat, Türkçesiyle “Söyleşi” manaına gelmektedir. İnternetin bilgiye ulaşım konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca bilgelik aktarımı bâtınin değil, aynı zamanda zevk bâtınin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanların bir suni ad kullanarak (nickname) hasbihâl edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç teşhismadığınız gelişigüzel biriyle binalabildiği kadar başkaca teşhisdığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri vasıtasıyla binalabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri teşhisdığınız yahut teşhismadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve hasbihâl etme için kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri alelumum programlama dilleri kullanılarak yahut hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Bazı chat sitelerine giriş ika etmek bâtınin yalnızca nickname (suni isim) tastir etmek kifayetli olurken bazılarındaysa sohbete esaslamadan önce kesinlikle üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar bütün internet kullanıcıları arasında popüler olan Mynet ve ZurnaNet kadar siteler chat sitelerine esaslıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları rağmenızdaki internet kullanıcılarıyla izlence açıklık façaünü kullanarak yalnızca hatlı, hatlı ve fonlü, sesli ve fonlü kadar tercihe sargılı olarak hasbihâl etmenize yardımcı olan mukayyetmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en popüler olanı kısaltarak süre önce Windows aracılığıyla sonlandırılan MSN Messenger isminde anlık mesajlaşma mukayyetmıdır. Bir özge popüler chat izlence olan ve internetin söylence mukayyetmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://mekanikasinmasi.name.tr/ https://askacisi.name.tr/ https://tropikalmeyveler.name.tr/ https://egitici.name.tr/ https://kartalmarangoz.name.tr/ IQos Heets
Puro Satın Al puff bar satın al
takipci satin al